Najčastejšie kladené otázky

1. Možnosti použitia systému GexPay

1.1Nahrádza GexPay stravné lístky aj z pohľadu účtovania?

Áno, je to rovnaká položka vo Vašom účtovníctve ako doterajšie náklady na stravné lístky. Ich správa je ale omnoho jednoduchšia, pohodlnejšia a výrazne šetrí Váš čas. Celý proces prebieha elektronicky. Zbavíte sa papierovania, manipulácie s hotovosťou a zbytočnej administratívy.

1.2Môže jeden stravný účet používať aj viac osôb/smartfónov?

Áno, mobilnú aplikáciu GexPay je možné stiahnuť do viacerých smartfónov a platiť z jedného stravného účtu.

1.3Akému množstvu zamestnancov môžem založiť stravný účet?

Počet zaevidovaných zamestnancov je neobmedzený.

1.4Môžem stravný účet GexPay založiť aj pre neplnoletú osobu?

Založiť stravný účet môže každý bez obmedzenia. Stačí vyplniť registračný formulár, dobiť si stravný kredit a môžete pohodlne platiť za obed alebo stravu.

1.5Môžu sa zo stravného účtu priamo vyberať peniaze?

Vyberať alebo skôr prevádzať stravné kredity na peniaze na bankový účet môže iba reštaurácia alebo stravovacie zariadenie. Stravný kredit GexPay nahrádza papierové gastrolístky a je ním možné platiť iba v zmluvných prevádzkach za jedlo a nápoje. Aktualizovaný zoznam zazmluvnených prevádzok nájdete v mobilnej aplikácii alebo na našej webovej stránke.

1.6Potrebujem pri platení prostredníctvom mobilnej aplikácie GexPay dátove pripojenie?

Nie, dátové pripojenie potrebujete iba pri prvom prihlásení do mobilnej aplikácie GexPay a pri prehľade o pohyboch na stravnom účte. Dátové pripojenie je potrebné iba pre prijímateľa platby stravného kreditu a to iba v čase, keď overuje prijímanie platby.

1.7Ako sa dá navýšiť kredit?

Kredit na Vašom GexPay účte môže pravidelne navyšovať Váš zamestnávateľ, ak sa rozhodne využívať elektronický platobný systém GexPay a posielať Vám Vaše zákonom stanovené stravné do mobilu. Rovnako si môžete stravný kredit doplniť aj vy zo svojho bankového účtu. Stačí poslať vybranú sumu na náš účet v Slovenskej sporiteľni 5074573445/0900 a zadať správny variabilný symbol – číslo Vášho GexPay účtu, aby bola platba správne prevedená. Prevod je bez poplatku.

2. Bezpečnosť systému GexPay

2.1Ako je stravný účet GexPay chránený proti zneužitiu?

Stravný účet je chránený heslom, ktoré si určí jeho majiteľ. Toto heslo nie je uložené v mobilnej aplikácii GexPay, čo pri strate alebo odcudzení smartfónu znižuje riziko zneužitia. Pre zvýšenie bezpečnosti je možné si aktivovať bezpečnostný PIN, ktorý je nutné zadať pred každým spustením mobilnej aplikácie.

2.2Ako je zabezpečený proces platenia prostredníctvom mobilne aplikácie GexPay?

Pri platení za stravu sumu zadáva platiteľ, čím následne vytvorí jedinečný QR kód zobrazený v jeho smartfóne. Tento jedinečný QR kód dáva súhlas príjemcovi previesť si z Vášho účtu stravný kredit v zadanej hodnote. Po prevedení je tento jedinečný QR kód zneplatnený a už ho nie je možné viackrát použiť. Pri platení je možné okrem sumy a popisu zadať aj ochranný kód, ktorý zvyšuje bezpečnosť tým, že príjemca platby musí tento ochranný kód pri platbe zadať. Iba vtedy bude stravný kredit prevedený na GexPay účet príjemcu.

2.3Čo sa stane s vytvoreným QR kódom, ktorý ešte nebol preplatený?

Takto vystavený QR kód je viazaný na zabezpečené úložisko v mobilnej aplikácii GexPay. V prípade, že vytvorený QR kód nebol prijatý príjemcom, je možné zrušiť jeho platnosť. Toto zneplatenie vytvoreného QR kódu je možné vykonať po prihlásení do privátnej zóny v sekcii "Vygenerované QR kódy". V prípade straty alebo odcudzenia smartfónu je možné zneplatniť celé zabezpečené úložisko smartfónu a všetky vytvorené QR kódy z tohto smartfónu budú neplatné. Ak sa niekto pokúsi preplatiť neplatný QR kód, náš systém to zaeviduje a v prípade nahlásenia podozrenia zo zneužitia poskytneme podrobné informácie.

2.4Je možné platiť aj pri nedostatku stravných kreditov na účte?

Nie, mobilná aplikácia GexPay síce pri platení povolí vytvoriť QR kód aj v hodnote vyššej ako je zobrazený zostatok stravných kreditov na účte, ale pri pokuse preplatiť vytvorený QR kód bude platca oboznámený s faktom, že na účte nie je dostatok stravného kreditu. Hneď ako si platiteľ svoj stravný účet navýši do danej hodnoty, pokus o preplatenie môže zopakovať bez nutnosti vytvárať ďalší QR kód.

2.5Ako je QR kód chránený proti viacnásobnému použitiu?

Každý vytvorený QR kód je jedinečný. Pri pokuse o opätovné preplatenie, systém skontroluje jeho platnosť a v prípade, že už bol preplatený platbu nezrealizuje.

3. Technické podmienky pre systém GexPay

3.1Na ktoré smartfóny je možné mobilnú aplikáciu GexPay nainštalovať?

Mobilná aplikácia GexPay je vytvorená pre všetky smartfóny, ktoré bežia na operačných systémoch Android od verzie 2.3 a vyššie, Apple iOS od verzie 7.0 (iPhone 4S a vyššie) a Windows Phone od verzie 8 a vyššie. Pri platení sa využíva iba obrazovka smartfónu a pri prijímaní platby iba kamera smartfónu. Tým pádom nie je nutné žiadne dodatočné príslušenstvo ako modul NFC alebo špeciálna SIM karta a pod.

3.2Ako dlho je účet GexPay aktívny, ak na ňom nie sú žiadne stravné kredity?

12 mesiacov, o jeho dlhodobom nulovom zostatku budete upozornený emailom jeden mesiac vopred.

3.3Čo robiť pri strate alebo odcudzení smartfónu s aktivovanou mobilnou aplikáciou GexPay?

Je potrebné ihneď zrušiť jeho platnosť vo svojom účte prostredníctvom privátnej stránky GexPay v sekcii "Zoznam zariadení" alebo prostredníctvom telefonátu na linku podpory GexPay 0800 007 439. Operátor bude musieť overiť Vašu identitu pomocou kontrolnej otázky, ktorú ste si zvolili pri aktivácii stravného účtu GexPay.

3.4Môžem prostredníctvom GexPay platiť za stravu, aj keď nemám smartfón pri sebe, napríklad na kúpalisku?

Áno, GexPay ponúka aj takúto možnosť. Môžete si na svojom stravnom účte vopred vytvoriť QR kódy so zvolenou sumou, vytlačiť ich a tie použiť na platenie. Pri platení ich systém zaeviduje iba raz, nedajú sa zneužiť na viacnásobné platenie. Pre väčší pocit bezpečia ich môžete zabezpečiť ochranným kódom, ktorý budete poznať iba vy. Takto vytlačené a zabezpečené ich môžete nechať voľne ležať bez obavy, že Vám ich niekto odfotí a pokúsi sa ich preplatiť.

3.5Môžem platiť smartfónom prostredníctvom mobilnej aplikácie aj cez sklo?

Áno, spôsob platenia prostredníctvom GexPay vynašli a vytvorili špičkoví odborníci s dlhoročnou praxou vývoja bankových a platobných systémov. Mysleli ozaj na všetkých, bez obmedzenia veku, rasy, pohlavia, sexuálnej orientácie, vierovyznania a príjmu.

Nenašiel sa žiadny výsledok

Ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, napíšte nám prostrednícvom kontaktného formulára a my Vám ju s radosťou zodpovieme.

Kontaktný formulár

Nesprávne zadaný kód
Zobraziť nový výraz
Prehrať zvukovú podobu
Zobraziť textovú podobu
Pomocník
* Povinný údaj

Kontaktný formulár